Mladí fotbalisté Sparty Praha ovládli letošní Memoriál Františka Lhotáka v Malešově

08.05.2019

Již jedenadvacátý ročník fotbalového turnaje kategorie U12 hostilo hřiště v Malešově. Ve středu 8. května na Memoriálu Františka Lhotáka kralovali mladí fotbalisté Sparty Praha, kteří ve finále přehráli Slovan Bratislava 2:1.

AC Sparta Praha - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (1:0)

Finále svedlo dva týmy, které po celý turnaj předváděly velmi dobré výkony. Slovan Bratislava vyhrál základní skupinu bez prohry a bez obdržené branky. Sparta Praha sice ve skupině jednou remizovala, ale měla nejlepší skóre ze všech účastníků - 16:2.

Ve finále poprvé skórovala Sparta a bylo vidět, že první obdržená branka tým Slovanu zaskočila. Delší dobu trvalo než-li se slovenští fotbalisté vrátili opět ke své hře. Ve druhém poločase se Slovanu ke konci zápasu podařilo vyrovnat a už to vypadalo, že se budou kopat penalty.

Sparta ale dokázala zhruba dvě minuty před koncem zápas strhnout na svojí stranu vstřelením druhé branky. Na toto již Slovan nenašel odpověď, a tak se Spartě Praha podařilo po pěti letech opět vyhrát turnaj v Malešově. V historii turnaje je to již šesté celkové vítězství Sparťanů.

Sestavy :

AC SPARTA PRAHA :

Šimon Maďar, Patrik Uhrin, Jakub Kolář, Radoslav Mikuš, Matyáš Nechvátal, Štěpán Duška, Matyáš Poturnay, Dennis Krpálek, Kirill Doloh, Lukáš Moudrý, Šimon Hrodek, Michal Kutnan, Adam Štýbr.

Trenéři: Tomáš Kabelák, Rafael Gáll.

ŠK SLOVAN BRATISLAVA :

Patrik Rusznyák, Šimon Polakovič, Maxim Štrajt, Samuel Šablatúra, Patrik Horváth, Marko Bachna, Lucas Benjamín Németh, Rafael Valch, Pavol Lembák, Michal Hrmo, Marko Pernička, Lukáš Červenka (K), Artur Haba, David Balog.

Trenéři: Michal Polčic, Juraj Saboľ.